FAQ

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Redwell oferuje profesjonalne doradztwo w zakresie systemów podczerwieni. Poniżej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Redwell GmbH sprzedaje swoje produkty tylko poprzez autoryzowaną sieć dystrybutorów. W Polsce wyłącznym przedstawicielem jest firma Redwell PL s.c. z siedzibą w Bielanach Wrocławskich.

Koszty inwestycji związane z instalacją systemu ogrzewania są stosunkowo niskie. Potrzebny jest tylko dostęp do prądu 230V. Montaż grzejników sprowadza się praktycznie do wywiercenia otworów na kołki rozporowe, które są w komplecie razem ze śrubami i przymocowania na nich urządzenia grzejącego. Potem zostaje już tylko prawidłowe podłączenie do instalacji elektrycznej wraz z regulatorem temperatury.

 

Redwell to ogrzewanie radiacyjne, IR – infrared, podczerwienią, które ogrzewa przede wszystkim całą materię oraz ludzi w pomieszczeniu. Fale promieniowania podczerwienią nie ogrzewają powietrza. Powietrze nagrzewa się w drugiej kolejności, dopiero gdy nagrzane ściany itp. oddają już zakumulowane ciepło.

Zdecydowanie tak ale pod warunkiem, że mówimy o długich falach podczerwieni (Typ C), a takie emitują urządzenia Redwell. Ogrzewanie długimi falami podczerwieni jest najzdrowszym sposobem ogrzewania, które bardzo pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i relaks.

Koszty prądu są ponad połowę niższe niż przy ogrzewaniu elektrycznymi piecykami/farelkami konwekcyjnymi. Aktualnie, koszty ogrzewania grzejnikami Redwell, będą również niższe niż koszty ogrzewania gazem. W przypadku posiadania własnych paneli fotowoltaicznych, ogrzewanie Redwell nie ma sobie równych pod każdym względem.

W zasadzie różnią się wszystkim, począwszy od zastosowanej technologii i materiałów, poprzez jakość i design, aż do sposobu działania i odczuwania ciepła.

Wystarczy sprawna instalacja elektryczna 230V, z uwzględnieniem odpowiednich zabezpieczeń adekwatnych do dobranej mocy urządzeń Redwell.

Ponieważ ogrzewanie podczerwienią Redwell nie osusza powietrza i utrzymuje wilgotność względną na stałym poziomie, jak najbardziej nadaje się do zabytkowych obiektów. Poza tym, w  starym budownictwie występują wysokie pomieszczenia, które ciężko ogrzać urządzeniami konwekcyjnymi bo ciepłe powietrze gromadzi się przy suficie. W tym przypadku ogrzewanie podczerwienią sprawdzi się znakomicie bo temperatura przy podłodze będzie podobna do tej przy suficie

Aby zarządzać ciepłem emitowanym przez urządzenia Redwell należy stosować regulatory temperatury wyposażone w czujnik temperatury. Można stosować dowolne, markowe rozwiązania dostępne na rynku, w tym również będące częścią systemów inteligentnego zarządzania domem. Każde pomieszczenie lub zdefiniowana strefa zarządzana jest niezależnie. Tylko takie rozwiązanie daje pełen komfort i zapewnia ekonomiczne działanie ogrzewania.

Najlepszym miejscem do stałej lokalizacji urządzeń Redwell są ściany lub sufity. Promienniki nie powinny być czymkolwiek zasłonięte, bo to znacznie obniża skuteczność ich działania. Grzejniki wolnostojące są przenośne i mogą być postawione w dowolnym miejscu gdzie jest trochę wolnej przestrzeni.

Ogrzewanie systemem Redwell ma bardzo szerokie możliwości zastosowania. Można z powodzeniem ogrzewać stare, nieocieplone domy lub mieszkania, oraz nowe, niskoenergetyczne budynki. Można też ogrzewać biura, sklepy, restauracje, punkty usługowe i hale produkcyjno-magazynowe.

Redwell nie ma w swojej ofercie ogrzewania podłogowego, chociaż nagrzewa podłogę równie skutecznie jak pozostałe przegrody (ściany, sufit). Jakiekolwiek ogrzewanie podłogowe trudno nazwać ogrzewaniem podczerwienią, ponieważ ciepła podłoga o temperaturze ok. 27 st. C, jest ogrzewaniem ze zdecydowaną przewagą konwekcji.

Tak, leasingodawcy udzielają finansowanie na nasze urządzenia, ponieważ są one łatwe w demontażu i mają 10 lat gwarancji.

Scroll to Top