SYSTEM OGRZEWANIA

TWOJE

panele grzewcze marki REDWELL

jako ogrzewanie główne

Ogrzewanie elektryczne REDWELL nie jest drogie

ZUŻYWAJ MNIEJ ENERGII

Sposób w jaki ogrzewamy nasze domy zmienia się, a dzięki panelom grzewczym na podczerwień Redwell możesz stworzyć nowoczesny, dobrze ogrzewany dom, a jednocześnie energooszczędny. W porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami elektrycznymi, nasze panele na podczerwień zużywają mniej energii i działają przez mniej godzin dziennie, co oznacza, że ​​możesz zaoszczędzić pieniądze i zapewnić sobie komfortowo ogrzany dom.

REDWELL TO WYSOKA EFEKTYWNOŚĆ GRZEWCZA

  • Kluczowym czynnikiem jest bardzo wysoka efektywność grzewcza. Panele oddają prawie 100% pobranej energii zamieniając ją na energię cieplną. Nie ma strat ciepła podczas jego transportu, co ma miejsce w przypadku transportu ciepła rurami od kotła do grzejników konwekcyjnych.
  • Ze względu na inny sposób dystrybucji ciepła (radiacja, a nie konwekcja), urządzenia Redwell potrzebują znacznie niższą moc do ogrzania pomieszczenia niż urządzenia konwekcyjne. Niższa moc urządzeń oznacza mniejsze zużycie energii. Dzięki akumulowaniu ciepła w ścianach, suficie, podłodze lub przedmiotach znajdujących się w ogrzewanym pomieszczeniu, zarówno w czasie grzania jak i wtedy gdy panel już nie grzeje, zgromadzone w ścianach ciepło oddawane jest do pomieszczenia. Wykorzystujemy w ten sposób dodatkowe grzejące powierzchnie i redukujemy częstotliwość włączania panelu. Ściany utrzymują ciepło o wiele dłużej niż powietrze. Odczucie komfortu cieplnego następuje przy temperaturze powietrza o 1,5 stopnia niższej, niż w przypadku innych systemów grzewczych. Dodatkowym atutem paneli Redwell jest ich konstrukcja. Zastosowana wewnątrz specjalna płyta z wermikulitu, dodatkowo akumuluje ciepło i po wyłączeniu panelu emituje energię podczerwieni ponad 30 minut.
  • Ciepło odczuwamy prawie natychmiast po włączeniu paneli. Nawet w wychłodzonym pomieszczeniu możemy od razu poczuć komfort cieplny przebywając w bezpośrednim zasięgu urządzeń.
  • Ponieważ ogrzana materia powoli oddaje zakumulowane ciepło, wpływa to na równomierny rozkład pionowy temperatury w pomieszczeniu.

ILE ZAPŁACISZ ZA PRĄD PRZY OGRZEWANIU REDWELL?

Prawidłowo dobrana moc urządzeń sprawia, że pracują one średnio 5-6 godzin na dobę w okresie całego sezonu grzewczego. Znając całkowitą moc zamontowanych urządzeń możemy wyliczyć, ile energii zużyjemy średnio w ciągu doby, miesiąca lub całego sezonu grzewczego.

Przybliżone koszty średniego zużycia energii przy ogrzewaniu w systemie Redwell, dla mieszkania / domu o powierzchni 100 m 2

Prawidłowo dobrana moc urządzeń sprawia, że pracują one średnio 5-6 godzin na dobę w okresie całego sezonu grzewczego. Znając całkowitą moc zamontowanych urządzeń możemy wyliczyć, ile energii zużyjemy średnio w ciągu doby, miesiąca lub całego sezonu grzewczego, który w naszym klimacie trwa około 200 dni.

Ogrzewanie Redwell gwarantuje duże oszczędności w przyszłości, ponieważ nie wymaga żadnych przeglądów, konserwacji, regulacji i napraw. Wyróżnia się długą żywotnością, ponad 70 lat i bezawaryjnością.

REDWELL POD KONTROLĄ

Ze względu na specyfikę działania i możliwość niezależnego zarzadzania temperaturą w każdym pomieszczeniu, panele Redwell oferują użytkownikom niespotykany poziom kontroli nad komfortem cieplnym i zużyciem energii. W dostatecznie ocieplonym budynku wyposażonym w panele na podczerwień możemy spodziewać się znacznego ograniczenia zużycia energii. Badania przeprowadzone w Wyższej Szkole HTWG na Wydziale Efektywności Energetycznej Budynków w Konstancji w Niemczech pokazują, że instalacja paneli Redwell w połączeniu z fotowoltaiką jest bardziej ekonomiczna i ekologiczna od instalacji z pompą ciepła.

Scroll to Top