KOSZTY

ILE TO WSZYSTKO KOSZTUJE?

Jak obliczyć koszty inwestycji i eksploatacji ogrzewania REDWELL

Koszty zakupu urządzeń do ogrzewania podczerwienią Redwell, są zależne od kilku czynników. Największe znaczenie ma wielkość oraz klasa energetyczna budynku. Kluczową kwestią dla skuteczności ogrzewania i zadowolenia jego użytkowników jest odpowiedni dobór mocy urządzeń, ich właściwe umieszczenie w obiekcie oraz zastosowanie regulatorów temperatury.
Montaż urządzeń Redwell jest łatwy i szybki, Poprawne wykonanie instalacji i podłączenie zapewni każdy elektryk. Opakowanie z panelem Redwell zawiera śruby wraz z kołkami rozporowymi i specjalny klucz do ich przykręcania oraz szablon do oznaczenia otworów.

Zakup i instalacja systemu ogrzewania Redwell to niższe koszty i prostszy montaż w porównaniu do skomplikowanego i kosztownego systemu ogrzewania centralnego. Zakup i montaż kotła czy pompy ciepła z niezbędną automatyką, wykonanie instalacji grzewczej z grzejnikami czy ogrzewaniem podłogowym generują znacznie wyższe koszty. Warto zaznaczyć, że w przypadku ogrzewania gazem, dodatkowo potrzebny jest projekt instalacji gazowej, przyłącze gazowe, komin ze specjalnym wkładem oraz montaż wykonywany tylko przez uprawnionych instalatorów. Nie musimy też przeznaczać cennej powierzchni na kotłownię.
Trzeba pamiętać, że rezygnując z ogrzewania węglowego na rzecz elektrycznego ogrzewania podczerwienią Redwell, możemy otrzymać dofinansowanie. Istnieje szereg programów lokalnych w tym zakresie. Szczegółowe informacje można uzyskać w lokalnym Urzędzie Miejskim lub Gminnym.

Dodatkowym, niezbędnym elementem ekonomicznego działania systemu Redwell są regulatory temperatury z czujnikiem temperatury. W zależności od możliwości montażu i sposobu użytkowania pomieszczeń oraz preferencji użytkownika, mogą to być modele przewodowe lub bezprzewodowe, z programowaniem tygodniowym, a także z możliwością sterowania przez aplikację w smartfonie. Zastosowanie niezależnej regulacji dla każdego pomieszczenia lub zdefiniowanej strefy, pozwala na zarządzanie temperaturą z uwzględnieniem komfortu użytkowników i optymalizacji kosztów.

Przybliżone koszty** zakupu urządzeń Redwell dla mieszkania / domu o powierzchni 100 m2, obrazuje poniższe zestawienie.

* Brutto z VAT 8%
** Dokładne koszty konkretnego obiektu uzależnione są od ilości i układu pomieszczeń.

Prawidłowo dobrana moc urządzeń sprawia, że pracują one średnio 5-6 godzin na dobę w okresie całego sezonu grzewczego. Znając całkowitą moc zamontowanych urządzeń możemy wyliczyć, ile energii zużyjemy średnio w ciągu doby, miesiąca lub całego sezonu grzewczego, który w naszym klimacie trwa około 200 dni.

Ile zapłacisz za prąd przy ogrzewaniu urządzeniami Redwell?

Przybliżone koszty średniego zużycia energii przy ogrzewaniu Redwell, dla mieszkania / domu o powierzchni 100 m2 , obrazuje poniższe zestawienie :

* Taryfa G11 – 0,7o zł/kWh

Jak widać, ogrzewanie energią elektryczną może być ekonomiczne. Koszty ogrzewania przy zastosowaniu urządzeń Redwell, wynoszą średnio w miesiącu grzewczym od 2,20 do 8,19 zł /m2, w zależności od klasy energetycznej budynku.

Coroczna wizyta serwisanta to obowiązkowy element sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania kotła gazowego czy pompy ciepła. Im bardziej skomplikowane rozwiązania techniczne, tym większe koszty serwisowania. Okres żywotności innych urządzeń grzewczych jest kilkakrotnie krótszy niż urządzeń Redwell, a to oznacza kolejne, duże wydatki na ich wymianę.

System ogrzewania Redwell nie wymaga żadnych przeglądów, konserwacji, regulacji i napraw. Wyróżnia się bezawaryjnością i długą, ponad 70-letnią żywotnością.

Zmienia się sposób w jaki ogrzewamy nasze domy. Dzięki urządzeniom grzewczym na podczerwień Redwell, możesz stworzyć nowoczesny, dobrze ogrzewany i jednocześnie energooszczędny dom. Ze względu na specyfikę działania i możliwość niezależnego zarządzania temperaturą w każdym pomieszczeniu, system ogrzewania Redwell oferuje użytkownikom niespotykany poziom kontroli nad komfortem cieplnym i zużyciem energii. Badania przeprowadzone w Wyższej Szkole HTWG na Wydziale Efektywności Energetycznej Budynków w Konstancji w Niemczech, pokazują, że instalacja paneli Redwell w połączeniu z fotowoltaiką, jest bardziej ekonomiczna i ekologiczna od instalacji z pompą ciepła.

  • Kluczowym czynnikiem jest bardzo wysoka efektywność grzewcza. Panele oddają prawie 100% pobranej energii, zamieniając ją na energię cieplną. Nie ma strat ciepła podczas jego transportu, co ma miejsce w przypadku transportu ciepła rurami od kotła do grzejników konwekcyjnych.
  • Ze względu na inny sposób dystrybucji ciepła (radiacja, a nie konwekcja), urządzenia Redwell potrzebują znacznie niższą moc do ogrzania pomieszczenia niż urządzenia konwekcyjne. Niższa moc urządzeń oznacza mniejsze zużycie energii. Dzięki akumulowaniu ciepła w ścianach, suficie, podłodze lub przedmiotach znajdujących się w ogrzewanym pomieszczeniu, zarówno w czasie grzania jak i wtedy gdy panel już nie grzeje, zgromadzone w ścianach ciepło oddawane jest do pomieszczenia, redukując częstotliwość włączania panelu. Ściany utrzymują ciepło o wiele dłużej niż powietrze. Odczucie komfortu cieplnego następuje przy temperaturze powietrza o około 0,5 – 1,5 stopnia niższej, niż w przypadku innych systemów grzewczych. Głównym atutem paneli Redwell jest ich konstrukcja. Zastosowana wewnątrz specjalna płyta z wermikulitu, dodatkowo akumuluje ciepło i po wyłączeniu panelu emituje energię podczerwieni ponad 30 minut.
  • Ciepło odczuwamy prawie natychmiast po włączeniu paneli. Nawet w wychłodzonym pomieszczeniu możemy od razu poczuć komfort cieplny, przebywając w bezpośrednim zasięgu urządzeń.
  • Ponieważ ogrzana materia powoli oddaje zakumulowane ciepło, wpływa to na równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu.
Scroll to Top